Harmadik helyezést ért el a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem által meghirdetett Országos Anyagtudományi Versenyen a Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola „Almáspite Kapitányok” nevű csapata. A háromfős csapat tagjai Czirák Lili Anna, Hanics Luca és Hegedűs-Nagy Sarolt 10.D osztályos tanulók voltak. A verseny 3 fordulós volt, egy online kvíz, és projektfeladat megoldása után, személyes részvétellel történő döntőre került sor Budapesten.
A csapat beszámolója a döntőről:
„A verseny során számos érdekes feladatot oldottunk meg, amelyek többsége gyakorlati jellegű volt. Tudásunkat fémhabok és 3D-nyomtatott anyagok vizsgálatában, egy online szabadulószobában, valamint egy Kahoot-feladatsor kitöltésében mérhettük össze. Emellett egy elméleti feladatsort is megoldottunk az állapottényezőkkel és az újrakristályosodással kapcsolatban. Számolási feladatként egy hegesztési idő meghatározását végeztük el.
Érdekességként meghallgattunk egy előadást is, amely különböző implantátumok összetételét és az emberi szervezetben betöltött szerepét mutatta be.
Ezúton is köszönjük szépen a felkészítést Kiss Ildikó tanárnőnek, valamint a kitartó szülői támogatást Stéger Áginak!”

Kiss Ildikó
biológia-földrajz-kémia munkaközösségvezető, MTMI koordinátor
